Didžiojo žygio po Baltijos šalis dalyviai lankys Kėdainius

Nuo 2008 m. liepos 1 d. prasidėjo „Didysis žygis per Baltijos šalis“. Tai projekto „Baltijos kelionių maratonas“ tęsinys. Pernai pirmą kartą Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, valstybinės Latvijos, Lietuvos ir Estijos turizmo agentūros pakvietė visų trijų Baltijos šalių gyventojus keliauti po savo ir kaimynines šalis. Šiais metais projektas išaugo – tapo ryškesnis, spalvingesnis, patrauklesnis ir gausesnis dovanų.
Pagrindinis projekto tikslas – populiarinti žinomus ir naujus turizmo objektus Baltijos šalyse, be to, kiekviena šalis gali pristatyti 12 unikalių lankytinų vietų kaimyninių šalių gyventojams. „Didysis žygis po Baltijos šalis“ kviečia aplankyti 36 turistinius objektus – nuo teminių ir aktyvaus turizmo parkų, kaimo sodybų ir viduramžių pilių iki klasikinių ir neįprastų muziejų, krioklių ir bažnyčių.
Lietuvoje šiais metais kviečiame aplankyti unikalų Kunigaikščių Radvilų mauzoliejų Kėdainiuose, A.Mončio muziejų Palangoje, Kretingos žiemos sodą, L.Rėzos kultūros centrą Juodkrantėje, Paveikslų sodą Bitėnuose, Pašilių stumbryną, Siaurojo geležinkelio muziejų Anykščiuose, Senovinės bitininkystės muziejų, Farmacijos muziejų Kaune, Birštono sakralinį muziejų, Baltijos gintaro meno centrą Vilniuje, A.Česnulio skulptūrų parką Druskininkų r.- vardino Kėdainių TIC direktorė Viridijana Paulikienė.
Mes labai džiaugiamės sėkme, kad Kunigaikščių Radvilų šeimos mauzoliejus pateko tarp įdomiausių ir ypatingų Lietuvos siūlomų turizmo objektų. Beveik metus vertinimo komisijai teko įrodynėti, kad šis objektas yra unikalus ir garantuoja svetingą lankytojų priėmimą. Palankumo sulaukta po sėkmingo turizmo centro pasirodymo tarptautinėje turizmo parodoje „Vivattur“ , kurioje Kėdainius pristatėme kaip Kunigaikščių Radvilų miestą dovanodami privilegijas patvirtintas istoriniu Radvilų antspaudu.
Didžiojo žygio po Baltijos šalis dalyviams Kunigaikščių Radvilų mauzoliejus pristatomas, kaip vienintelė atkurta 17 a. didikų kapavietė Lietuvoje, įrengta vienoje iš seniausių ir didžiausių protestantiškų bažnyčių visoje buvusioje Abiejų Tautų Respublikoje. Mauzoliejuje saugomi šeši unikalūs 17 a. nacionalinės reikšmės dailės paminklai – renesanso ir baroko stiliaus sarkofagai. Bažnyčioje įrengta paroda, pasokojanti apie Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčios istoriją, mauzoliejuje palaidotus kunigaikščių Radvilų šeimos atstovus, sarkofagų restauravimą.

Ką daryti?
1) Paimti žemėlapį ir surasti šias 36 vietas.
2) Sudaryti maršrutą ir suplanuoti laiką. Aplankyti galite ir visas, ir tik keletą vietų, iš karto ar dalimis – tai nesvarbu. Svarbiausia sau ir kitiems atskleisti unikalų Baltijos šalių grožį.
3) Nusifotografuokite prie kiekvienos is siu vietu, matomu brosiuroje arba tinklalapyje, salia lankytinu vietu aprasymu. Jei nuotrauka skaitmenine, siuskite ja adresu http://www.greatbaltic.eu/. Jei fotografuojate analoginiu fotoaparatu, bet kurioje fotostudijoje isryskinkite nuotraukas ir siuskite mums adresu VALSTYBINIS TURIZMO DEPARTAMENTAS, A. Juozapaviciaus g.13, LT–09311, Vilnius.

Kokia iš to nauda?
Jei apkeliausite bent 10 savo šalies vietovių ir po 6 kiekvienoje iš kaimyninių šalių, be neišdildomų patirtų įspūdžių, galėsite laimėti prizą – kelionę dviems į bet kurį Europos miestą, kur tiesioginiais reisais skrenda Estonian Air lėktuvai. Jei pretenduojate į Baltijos prizą, turite apkeliauti ne mažiau kaip 6 vietas savo šalyje ir po 3 vietas kiekvienoje iš kitų šalių dalyvių. Prizą dviems asmenims dovanoja aviakompanija airBaltic.
Nusprendus dalyvauti, belieka viename iš objektų ar šalies turizmo informacijos centruose gauti akcijos brošiūrą ir galima leistis į kelionę! Prieš tai nevalia pamiršti fotoaparato, nes būtent jis bus didysis kovos dėl prizų ginklas. Kiekvienoje iš lankytinų vietų dalyvis turi nusifotografuoti prie konkretaus objekto, nurodyto akcijos tinklalapyje ar brošiūroje, o jei nepavyks susidoroti pačių jėgomis, drąsiai kreipkitės į paslaugiuosius darbuotojus! Sugrįžę į namus, nuotraukas mums galite pateikti dviem būdais – įkelti į savo vartotojo profilį akcijos tinklalapyje arba siųsti paštu.
Visų fotonuotraukų lauksime iki lapkričio 10 dienos, kai, apibendrinus rezultatus, bus lošiami aktyviausieji keliautojai. Daugiau apie tai galite sužinoti skyriuje.
„Didysis žygis po Baltijos šalis“ vyksta nuo liepos 1 iki lapkričio 1 dienos. Kiekvienas Baltijos šalių gyventojas gali kovoti dėl prizų – metų pabaigoje juos gaus aktyviausieji dalyviai. Dalyvaujantiems projekte kiekviename iš 36 objektų suteikiamos ypatingos nuolaidos.
Daugiau informacijos apie žygio objektus, taisykles galite gauti apsilankę Kėdainių rajono turizmo informacijos centre, Didžioji g.1, Kėdainiai arba ieškokite www.greatbaltic.eu. Žygio dalyvio pasą galite gauti turizmo informacijos centruose ir 36 turistiniuose objektuose.